. бг ски новини : България 8-ма в смесената щафета на Евро 2018, титла за Украйна - 28 Януари 2018 - 18:15

БИАТЛОН. Българският сборен отбор завърши на осмо място в класическата смесена щафета на европейското първенство по биатлон, докато златните медали спечели отборът на Украйна пред Русия и Норвегия.

Емилия Йорданова даде отлично начало на деня и предаде щафетата на пето място, след като използва само един допълнителен патрон и пресече контролата с 19 секунди изоставане от лидера Германия.

Даниела Кадева обаче изостана значително от лидерите в бягането и предаде на девета позиция, а

Димитър Герджиков и Владимир Илиев успяха да напреднат с една позиция до осма. България завърши с 1:50.4 минути зад европейския шампион при осем допълнителни патрона и без наказателни обиколки.

Украинците Юлия Журавок, Ирина Варвинец, Артьом Прима и Дмитро Пидрухний спечели титлата с време 1:11:40.1 часа и шест допълнителни патрона, три от които бяха използвани на първи пост. Руснаците останаха на второ място с пасив от 11.7 секунди, а норвежците финишираха трети с 33.2 зад шампионите.

Пред България завършиха още Франция, Чехия, Швеция и лидерът на първи пост Германия.

28 януари 2018 | 17:51

Норвегия спечели индивидуалната смесена щафета на Евро 2018, България финишира на 15-о място

Отборът на Норвегия спечели индивидуалната смесена щафета на Европейското първенство по биатлон в италианския зимен център Риднаун-Вал Ридана.

Ветле Сястад Кристиансен и Текла Брун-Ли изминаха трасето за 35.39.6 минути с 6 допълнителни патрона и без наказателна обиколка.

На второ място на 8.6 секунди изоставане се класира Франция (Жулия Симон и Емилиен Жаклен) с 11 допълнителни патрона и също без наказателна обиколка.

Отборът на САЩ (Сюзън Дънкли и Лоуел Бейли) спечели бронза. Американците финишираха с пасив от 9.1 секунди с 10 допълнителни патрона и без наказателна обиколка.

Щафетата на България в състав Стефани Попова и Антон Синапов завърши на 15-о място. Българите останаха на 2:45.0 минути зад победителите, след като използваха 15 допълнителни патрона, а Попова въртя една наказателна обиколка.

28 януари 2018 | 15:38