. бг ски новини : Швеция надви Норвегия в единичната смесена щафета в Нове Место, България 23-та - 14 Март 2021 - 15:50

БИАТЛОН. Себастиан Самуелсон донесе победата на Швеция в последната за сезона в Световната купа по биатлон единична смесена щафета, която се проведе в чешкия зимен център Нове Место на Мораве.

Самуелсон спечели финалния спринт срещу норвежеца Стурла Холм Легрейд, с което донесе успеха за него и Лин Персон. Представителите на Трите корони преминаха дистанцията за 37:41.4 минути, като използваха седем допълнителни патрона по пътя си към победата. Норвежкото дуо Легрейд и Ингрид Ландмарк Тандреволд завърши на 1.5 секунди зад победителите, като използва един допълнителен патрон по-малко. На трето място се класира тимът на САЩ (Сюсън Дънкли, Шон Дохърти), който завърши на 26.1 секунди зад Швеция със същото постижение на огневия рубеж.

Българският дует Мария Здравкова и Антон Синапов завърши на 23-а позиция от общо 26 стартирали щафети, като изоставането на родните представители бе 5:26.3 минути. На огневия рубеж българите имаха нужда от общо 18 резервни патрона, като Синапов направи и две наказателни обиколки от 75 метра в своята втора стрелба от положение прав.

Днешното състезание бе последното в кариерата на чешкия ветеран Ондрей Моравец, който бе посрещнат от своето семейство на финала, където пристигна на 17-о място.

Сезонът в Световната купа ще завърши идната седмица в Йостерсунд (Швеция), където от петък до неделя ще се проведат надпревари в дисциплини спринт, преследване и масов старт. Първоначално тези състезания трябваше да се проведат в Холменколен (Норвегия), но затегнатите мерки, които правителството на страната наложи в борбата си с COVID-19 наложи тяхното преместване.

14 март 2021 | 15:41