. бг сноуборд новини : Сани Жекова се завърна в Световната купа с отличното 4-то място в послендия бордъркрос за сезона - 19 Март 2010 - 20:54

СНОУБОРДКРОС, СВЕТОВНА КУПА, Ла Молина, Испания. Александра Жекова се завърна на пистата и завърши сезона с четвърто място в сноубордкроса в последния старт от Световната купа.

ВИЖТЕ ТУК ВИДОЗАПИС ОТ ГОЛЕМИЯ ФИНАЛ ПРИ МЪЖЕТЕ И ЖЕНИТЕ В ЛА МОЛИНА в bTV !

В Ла Молина, Испания българката стартира за първи път след контузията, която получи на Олимпийските игри във Ванкувър. Най-бърза бе норвежката Хелене Олафсен. Втора е Симоне Майлер от Швейцария. Олимпийската шампионка Маел Рикер трябваше да се задоволи с третото място, но канадката вече си беше осигурила Световната купа предсрочно. Българката Жекова стартира добре и се движеше на 3-та позиция до средата на трасето, но допусна минимална грешка в един по-равен участък, загуби скорост и беше изпреварена от швейцарката Майлер, която в крайна сметка се добра до втората позиция.

При мъжете победата взе французинът Пиер Вултие, който триумфира с кристалния глобус за втори пореден сезон. Втори стана приятелят на Сани - австралиецът Алекс Пулин, който зае второто място и в крайното класиране в дисциплината, а Патрик Холанд (САЩ) допълни почетната стълбичка, изпреварвайки Алберто Скиавон от Италия.

С днешното си отлично постижение Александра Жекова зае 6-тата позиция в класирането за малката Световна купа по сноубордкрос. БРАВО, САНИ!