. áã àëïèéñêè ñêè íîâèíè : Ãîãî 16-òè â GS íà ñëîâåíñêî-àâñòðèéñêàòà ãðàíèöà - 13 March 2012 - 18:14
ÃÈÃÀÍÒÑÊÈ ÑËÀËÎÌ, Ïåòöåí, Àâñòðèÿ. --SKI.BG-- Äíåñ áúëãàðñêèòå íàöèîíàëè ïî àëïèñéêè ñêè ó÷àñòâàõà íà ïúðâèÿ îò äâàòà ãèãàíòñêè ñëàëîìà â ñëîâåíñêî-àâñòðèéñêèÿ ïîãðàíè÷åí êóðîðò Ïåòöåí. Ãåîðãè Ãåîðãèåâ-Ãîãî ñå ïðåäñòàâè íàé-äîáðå îò áúëãàðñêèÿ îòáîð çàåìàéêè 16-òî ìÿñòî. Íèêîëà ×îíãàðîâ å 24-òè, Ñâåòëüî Ãåîðãèåâ 37-ìè, à Ñòåôàí Ïðèñàäîâ 47-ìè.
Ñúñòåçàíèåòî ñïå÷åëè ÷åøêàòà "êîòêà" Êðèñòîô Êðèæë. Óñïåøíî ôèíèøèðàõà 75 ñêèîðè îò áëèçî 90 ó÷àñòíèöè. Ñòàðòîâåòå ñà îò êàëåíäàðà íà ÔÈÑ è ñå îðãàíèçèðàò îò ñëîâåíñêèÿ ñêè êëóá "Öúðíà-Òàá". Óòðå ïðåäñòîè âòîðè GS íà ñúùîòî òðàñå.
OFFICIAL RESULTS13.03.2012
Race codex: 1311
Valid for FIS Points : NO - Waiting reports Petzen (AUT)
FIS Race
Men's Giant Slalom
TD FIS GEISSLER WILHELM AUT
Referee U.PLANINSEK U.PLANINSEK SLO
Assistant Referee
Chief of Race B.DEBELAK B.DEBELAK SLO
Technical Data
Start Altitude
Finish Altitude
Vertical Drop 0
Course Length
Homologation Number 9048/12 /08
Run 1
Course Setter
Number of Gates 44
Start Time
Run 2
Course Setter
Number of Gates 44
Rank Bib FIS Code Name Year Nation Run 1 Run 2 Total Time FIS Points
1 9 150644 KRYZL Krystof 1986 CZE 1:07.77 1:07.05 2:14.82 13.90
2 3 561148 SKUBE Matic 1988 SLO 1:07.43 1:07.52 2:14.95 14.74
3 11 180570 ROMAR Andreas 1989 FIN 1:07.67 1:07.72 2:15.39 17.58
4 7 53972 DORNER Clemens 1991 AUT 1:08.15 1:08.04 2:16.19 22.74
5 8 53889 HIRSCHBUEHL Christian 1990 AUT 1:08.32 1:08.11 2:16.43 24.29
6 28 400237 MEINERS Maarten 1992 NED 1:08.35 1:08.17 2:16.52 24.87
7 20 54167 JUFFINGER Christian 1993 AUT 1:09.11 1:07.70 2:16.81 26.74
8 15 480736 KHOROSHILOV Alexander 1984 RUS 1:08.59 1:08.44 2:17.03 28.16
8 5 202265 STAUBITZER Benedikt 1990 GER 1:08.80 1:08.23 2:17.03 28.16
10 10 202345 SCHWAIGER Dominik 1991 GER 1:08.68 1:08.37 2:17.05 28.29
11 31 561085 KRIZAJ Andrej 1986 SLO 1:08.64 1:08.69 2:17.33 30.10
12 1 481103 ANDRIENKO Aleksander 1990 RUS 1:08.92 1:08.42 2:17.34 30.16
13 30 561278 REICH - POGLADIC Andraz 1993 SLO 1:09.40 1:07.96 2:17.36 30.29
14 23 561197 OGORELC Blaz 1990 SLO 1:08.44 1:08.95 2:17.39 30.48
15 17 54080 NEUMAYER Christopher 1992 AUT 1:10.06 1:07.36 2:17.42 30.68
16 32 90131 GEORGIEV Georgi 1987 BUL 1:09.95 1:07.66 2:17.61 31.90
17 39 561291 GROSELJ Zan 1993 SLO 1:10.06 1:07.80 2:17.86 33.52
18 12 180705 PIRINEN Eemeli 1993 FIN 1:09.09 1:08.90 2:17.99 34.36
19 26 53975 HEMETSBERGER Daniel 1991 AUT 1:09.45 1:08.58 2:18.03 34.61
20 19 54176 ZIMMERMANN Paul 1993 AUT 1:09.60 1:08.65 2:18.25 36.03
21 18 202450 STEINBACHER Andreas 1992 GER 1:09.89 1:08.44 2:18.33 36.55
22 29 54161 KAINER Helmut 1993 AUT 1:09.66 1:08.99 2:18.65 38.62
23 51 561245 VUKICEVIC Marko 1992 SLO 1:09.82 1:08.89 2:18.71 39.00
24 6 92534 CHONGAROV Nikola 1989 BUL 1:09.89 1:09.00 2:18.89 40.16
25 4 202323 LINDEBNER Anton 1991 GER 1:09.50 1:09.45 2:18.95 40.55
26 21 54104 WALCH Magnus 1992 AUT 1:09.65 1:09.33 2:18.98 40.74
27 24 54070 HERZOG David 1992 AUT 1:09.59 1:09.47 2:19.06 41.26
28 37 54175 TRAXL Michael 1993 AUT 1:10.15 1:09.18 2:19.33 43.00
29 35 680047 BENIAIDZE Alex 1991 GEO 1:10.18 1:09.16 2:19.34 43.07
30 50 561279 KREJAC Klemen 1993 SLO 1:10.27 1:09.16 2:19.43 43.65
31 40 54162 KARELLY Manuel 1993 AUT 1:10.28 1:09.26 2:19.54 44.36
32 62 54223 STEMMER Viktor 1994 AUT 1:10.50 1:09.41 2:19.91 46.75
33 64 561304 CAS Jure 1994 SLO 1:10.32 1:09.69 2:20.01 47.39
34 47 511867 NOGER Cedric 1992 SUI 1:10.64 1:09.60 2:20.24 48.88
35 38 561269 BREZNIK Jan 1993 SLO 1:10.63 1:09.85 2:20.48 50.42
36 48 561298 HRIBAR Zan 1994 SLO 1:10.59 1:09.90 2:20.49 50.49
37 54 92570 GEORGIEV Svetoslav 1991 BUL 1:10.61 1:09.89 2:20.50 50.55
38 33 54107 CALOVINI Mathias 1992 AUT 1:10.56 1:10.03 2:20.59 51.13
39 44 561296 SPIK Jakob 1994 SLO 1:11.02 1:09.72 2:20.74 52.10
40 41 54187 NEUREITER Patrick 1993 AUT 1:10.94 1:09.95 2:20.89 53.07
41 59 561322 HADALIN Stefan 1995 SLO 1:11.19 1:09.84 2:21.03 53.97
42 69 561344 FLORJANCIC Ven 1996 SLO 1:11.18 1:09.97 2:21.15 54.75
43 61 561273 KEJZAR Rok 1993 SLO 1:11.20 1:10.12 2:21.32 55.84
44 60 561293 PLEVANC Andraz 1994 SLO 1:11.44 1:10.09 2:21.53 57.20
45 67 561292 BLAZNIK Andraz 1994 SLO 1:11.55 1:10.19 2:21.74 58.56
46 91 561313 DVORNIK Aljaz 1995 SLO 1:11.46 1:10.29 2:21.75 58.62
47 25 92562 PRISADOV Stefan 1990 BUL 1:11.72 1:10.04 2:21.76 58.68
48 56 460060 BARBU Alexandru 1987 ROU 1:11.63 1:10.26 2:21.89 59.52
49 65 561314 KUNC Jan 1995 SLO 1:11.46 1:10.49 2:21.95 59.91
50 58 561297 TODOROVIC Filip 1994 SLO 1:11.82 1:10.21 2:22.03 60.43
51 53 700879 ZAMPA Andreas 1993 SVK 1:11.87 1:10.67 2:22.54 63.72
52 75 561329 SENCAR Dusan 1996 SLO 1:11.97 1:10.74 2:22.71 64.81
53 45 202436 LENZ Markus 1992 GER 1:11.68 1:11.04 2:22.72 64.88
54 74 54322 TROPPER Niklas 1995 AUT 1:11.72 1:11.06 2:22.78 65.27
55 63 400016 WANDERS Arjan 1978 NED 1:12.25 1:10.87 2:23.12 67.46
56 71 54346 HACKER Pirmin 1996 AUT 1:12.46 1:10.67 2:23.13 67.52
56 57 561311 STERLE Nik 1995 SLO 1:11.75 1:11.38 2:23.13 67.52
58 36 180703 PALONIEMI Santeri 1993 FIN 1:11.84 1:11.53 2:23.37 69.07
59 68 250292 HALLDORSSON Sigurgeir 1991 ISL 1:12.33 1:11.43 2:23.76 71.59
60 72 561294 VIDIC Luka 1994 SLO 1:12.64 1:11.34 2:23.98 73.01
61 90 54371 BABINSKY Stefan 1996 AUT 1:12.69 1:11.59 2:24.28 74.95
62 73 561332 RUPNIK Job 1996 SLO 1:12.73 1:11.92 2:24.65 77.33
63 66 561333 LIHTENEGER VIDMAJER Jon 1996 SLO 1:12.79 1:11.89 2:24.68 77.53
64 70 54319 NEPRAUNIG Alexander 1995 AUT 1:13.34 1:11.49 2:24.83 78.50
65 79 561315 GOLOB Janez 1995 SLO 1:12.85 1:12.52 2:25.37 81.98
66 76 561331 KAVCIC Jani 1996 SLO 1:13.05 1:13.18 2:26.23 87.53
67 85 561330 PSENNER Zan 1996 SLO 1:14.36 1:12.79 2:27.15 93.47
68 80 561309 GIACOMELLI Gal 1995 SLO 1:14.00 1:13.46 2:27.46 95.47
69 78 561341 SMEJIC Rok 1996 SLO 1:15.25 1:12.98 2:28.23 100.44
70 81 54356 RIEGLER Nicola Alessandro 1996 AUT 1:14.64 1:13.86 2:28.50 102.18
71 77 561317 CIRAR Gal 1995 SLO 1:15.40 1:14.09 2:29.49 108.57
72 86 400266 ALBERS Sander 1992 NED 1:16.27 1:13.40 2:29.67 109.73
73 84 561349 GOLOB Nik Gal 1996 SLO 1:16.30 1:13.93 2:30.23 113.34
74 87 561300 HITI Gasper 1993 SLO 1:16.63 1:14.77 2:31.40 120.89
75 89 561337 JERMAN Timotej 1996 SLO 1:20.78 1:19.64 2:40.42 179.10
Did not start 2nd run
16 30149 SIMARI BIRKNER Cristian Javier 1980 ARG
13 180666 TORSTI Samu 1991 FIN
Did not start 1st run
55 54242 BINDERITSCH Bernhard 1994 AUT
52 54151 OFFENHAUSER Michael 1993 AUT
49 54169 LENGAUER-STOCKNER Hannes 1993 AUT
43 54243 DUERAGER Matthaeus 1994 AUT
42 54171 NEUHAUSER David 1993 AUT
2 561117 KUERNER Miha 1987 SLO
Did not finish 2nd run
88 561338 LIPNIK Domen 1996 SLO
82 561320 PANCUR Luka 1995 SLO
34 54245 HETTEGGER Thomas 1994 AUT
27 561214 DEBELAK Tilen 1991 SLO
Did not finish 1st run
83 561334 MLAKAR Maj 1996 SLO
46 502004 KOELL Alexander 1990 SWE
22 561310 HROBAT Miha 1995 SLO
14 561161 JAZBEC Patrick 1989 SLO